Smm Panel bedava takipci mediahizmet instagram takipçi hesap çalma takipci al tiktok takipci MediaHizmet beleş takipçi medya hizmetleri takipci satın al düşmeyen takipçi smm paneli takipci
Telefon
WhatsApp

Kadın Sağlığı

Kadın Sağlığı

Kadın sağlığı fizyoterapisi nedir?

Kadın sağlığı sorunlarının tedavisi ve yönetimine odaklanan bir fizyoterapi alanıdır. İlk dönemlerinde kapsamı sadece gebelikteki sırt ağrısı ve pelvik ağrılardan oluşurken, yıllar içinde bu kapsam genişlemiş ve kadınlarda mesane, vajina ve bağırsakları etkileyen bir dizi sorunun giderilmesine yönelik tedaviler için de başvurulan bir tıp alanı haline gelmiştir. Kadın sağlığı fizyoterapisi, günümüzde kadınların hayat boyu ihtiyaç duyabilecekleri bir fizyoterapi ve rehabilitasyon dalı olarak varlığını sürdürmektedir.


Kadın Sağlığı Fizyoterapisi Uygulamalarına Hangi Durumlarda Başvurulur?

Hamilelik ve doğum sonrası konular hala odak noktası olmakla birlikte, ağrılı mesane sendromu (interstisyel sistit), vajinismus ve vulvodini (dış genital organda hassasiyet ve ağrı) gibi kadın hastalıkları da kadın sağlığı fizyoterapisi kapsamında ele alınmaktadır. Kadın hastalıklarını ele alan fizyoterapi uygulamalarının kapsamı yıllar içinde kadınların tüm sağlık kaygılarını içerecek şekilde artmıştır: idrar kaçırma, pelvik / vajinal ağrı, doğum öncesi ve doğum sonrası kas-iskelet ağrısı bir kadının hayatı boyunca karşılaşabileceği pek çok disfonksiyonu hakkında danışanımıza mevcut durumuyla ilgili rehberlik etmekteyiz.

Kimler kadın sağlığı tedavisinden yararlanabilir?

Genç kadın sporculardan çocuk doğuran kadınlara, menopoz dönemindeki kadınlardan yaşlı kadınlara kadar tüm kadınlar yaşam boyu kadın sağlığı fizyoterapisi tedavi uygulamalarından yararlanabilmektedir.

“Bir kişinin hayatına dokunmak bir nesle dokunmaktır”